Atrakcje Zawoi

Zawoja – wieś położona w południowej Polsce, przy granicy ze Słowacją w województwie małopolskim.

Zawoja to malownicza miejscowość położona w województwie małopolskim. Ciekawostką dotyczącą tej miejscowości jest to, że Zawoja to najdłuższa w Polsce wieś – ciągnie się na długości 10 kilometrów nad trzema rzekami: Skawica, Jaworzyna oraz Mosorczyk. Wiele atrakcji Zawoja związanych jest z tutejszą przyrodą – miejscowość znajduje się w Beskidzie Żywieckim przy Babiej Górze. Nic więc dziwnego, że co roku Zawoja przyciąga mnóstwo turystów i fanów pieszych górskich wycieczek. Ponadto możemy znaleźć tu liczne zabytki, takie jak kapliczka Zbójnicka, drewniany kościół z XIX wieku, czy schronisko na Markowych Szczawinach. Noclegi Zawoja są łatwe do znalezienia – oprócz pensjonatów i hoteli wiele osób udostępnia swoje domy jako kwatery prywatne. Natomiast hotele w Zawoi oferują malownicze widoki, a także wiele atrakcji dostępnych na miejscu. Spośród najbardziej popularnych atrakcji w Zawoi warto wybrać się na wycieczkę na Halę Barankową, gdzie spotkamy się z bacą, a także spróbujemy przepysznych oscypków. W okolicy znajduje się również mnóstwo pięknych szlaków turystycznych, dzięki czemu możemy zdobywać beskidzkie szczyty wraz z całą rodziną. Zimą natomiast miasteczko to słynie ze wspaniałych tras narciarskich, obleganych przez amatorów zimowych sportów. Niektóre noclegi w Zawoi położone są nawet tuż przy stokach, co sprzyja dobrej zabawie. Do najbardziej popularnych wyciągów zaliczamy Mosorny Groń o długości prawie 1,5 kilometra, Wyciągi Wojtek Zawoja Czatoża, czyli 3 wyciągi orczykowe z 3 trasami zjazdowymi, a także Wyciąg Kolisty Groń Zawoja Widły, gdzie znajduje się również szkółka narciarska. Poszukując noclegów w Zawoi, kierujemy się przede wszystkim ceną, ale również standardem i udogodnieniami, które znajdziemy na miejscu. Noclegi w Zawoja są bardzo atrakcyjne i możemy znaleźć je w niezwykle przystępnych cenach nawet w trakcie sezonu zimowego oraz letniego. Miejscowość ta jest idealna dla tych, którzy kochają malownicze widoki i pragną wypoczynku z daleka od zgiełku miasta i codziennych problemów.

 

  1. Babiogórski Park Narodowy
  2. Babiogórski Skansen
  3. Kolej Linowa Mosorny Groń
  4. Centrum Górskie Korona Ziemi
  5. Skansen w Zawoi Markowej
  6. Wodospad na Mosornym Potoku
  7. Kapliczka w Zawoi Policzne
  8. Babia Góra

Babia Góra

Szczyt Babiej Góry Diablak 1725 m npm to drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce. Warto wejść na jego szczyt i zobaczyć zapierająca dech w piersiach panoramę.

Kapliczka w Zawoi Mosorne

Drewniana Kapliczka w Zawoi Mosorne to pięknie usytuowany obiekt sakralny

Korona Ziemi

Centrum Górskie – interaktywna ekspozycja prezentująca najwyższe góry świata poprzez interaktywne makiety. Placówka prezentuje zagadnienia związane z górami i himalaizmem.

Mosorny Groń

Wycieczka na Mosorny Groń – wyjazd kolejką krzesełkową na Mosorny Groń, piękna panorama Zawoi i Babiej Góry, zejście do Zawoi Mosorne odwiedzając przy okazji Wodospad na Mosorczyku – jeden z największych w Beskidach

Park linowy

W parku czeka na Gości ponad 60 atrakcji oraz 15 niespodzianek, jak również 4 trasy o różnym stopniu trudności. Park zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych.

Zawojskie Safari

Park Czarnego Daniela to gospodarstwo, w którym hodowane są jelenie, daniele i konie, owce, lamy i koza. Dzieci samodzielnie będą karmić zwierzęta.

Hala Barankowa

Hala Barankowa, na której do dziś wypasa się owce. Na Hali można odwiedzić również Bacówkę, skosztować prawdziwych oscypków, buncu, a dla odważnych do picia żentyca? Dlaczego tylko dla odważnych. Przekonajcie się sami! Z Hali piękna panorama Zawoi i Babiej Góry!

Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego

W Ośrodku można zobaczyć interaktywną ekspozycję: Flora i fauna babiogórska. Podczas zwiedzania wystawy można usłyszeć odgłosy lasu: m. in. śpiew ptaków i porykiwanie niedźwiedzia. Bardzo ciekawa wystawa przybliży uczestnikom wycieczki początki ochrony przyrody babiogórskiej oraz historię rozwoju turystyki na odwiedzanym terenie.

Skansen Budownictwa Babiogórskiego im. Józefa Żaka w Zawoi Markowe Rówienki.

Muzeum na powietrzu prezentuje stare chaty góralskie o typowo babiogórskim stylu budownictwa.

Spotkanie z Rzeźbiarzem

pokaz rzeźbienia w drewnie i malowanie przez uczestników ptaszków beskidzkich, kolejna pamiątka z pobytu na zielonej szkole

Patchworkowe Cuda!

Bardzo kreatywne warsztaty artystyczne. Skrawki naturalnych materiałów, recykling, decupage i Wasza wyobraźnia. Powstaną rzeczy bardzo „cacane”.

Eko-Sianko

Warsztaty wykonywania figurek z siana, każdy uczestnik może wykonać zabawki pod okiem twórców ludowych,
error: Nie kopiuj zdjęć!