BABIOGÓRSKI PARK NARODOWY

ZAWOJA

U stóp Babiej Góry znajduje się wieś Zawoja i jest to jedno z najlepszych miejsc w Polsce, aby zorganizować tutaj wypoczynek połączony z edukacją dla dzieci i młodzieży. Składa się na to unikatowa przyroda, żywe i przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje góralskie, a także współczesne oblicze wsi, czyli nowoczesna baza turystyczna. Znajdziemy tu wszystko, co zapewni profesjonalną obsługę wycieczek, koloni, zielonych i białych szkół. Każdy kto przyjedzie do Zawoi odkryje wiele różnorodnych atrakcji, oraz możliwości ciekawego spędzania czasu dla wszystkich grup wiekowych.
Babia Góra - najwyższy szczyt Beskidów

Noclegi w Zawoi - Nowo otwarte Apartamenty w Ośrodku Jodła

Jeśli szukasz tanich noclegów w Zawoi to zapraszamy Cię do naszych nowo otwartych apartamentów w Ośrodku Wypoczynkowym Jodła

EDUKACJA POD BABIĄ GÓRĄ

Na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego wytyczono szlaki turystyczne, które uznane są za jedne z najpiękniejszych w polskich górach. Uzupełnieniem poznawania przyrody Karpat, oraz jej ochrony są ścieżki edukacyjne np. Mokry Kozub, czy Śladami Wawrzyńca Szkolnika. Można także zwiedzić Muzeum Babiogórskie, zapoznać się z ekspozycjami w Skansenie na Markowych Rówieńkach, oraz odwiedzić galerie i izby regionalne. Wędrówki z przewodnikiem są zawsze dostosowywane do grup wiekowych, przygotowywane tak, by jak najciekawiej zaprezentować przyrodę beskidzką, oraz by goście czuli się tutaj komfortowo i bezpiecznie.

KULTURA BABIOGÓRSKA

Pobyt w Zawoi to świetna okazja do poznania barwnych tradycji dawnej wsi beskidzkiej, ale też możliwość spotkania ludzi obecnie kształtujących jej obraz i kulturę. O każdej porze roku organizowane są zajęcia twórcze, na których dzieci w towarzystwie artystów i opiekunów samodzielnie wykonują prace (rysunki, wycinanki, obrazki), które inspirowane są górami. Spotkania, przy góralskiej muzyce granej na ludowych instrumentach, na pewno na długo pozostaną w pamięci turystów. To co najmocniej kojarzy się z folklorem Babiogórców, czyli piękne stroje góralskie i specyficzna gwara, są w Zawoi przekazywana z pokolenia na pokolenie, a kontakt z nimi to żywa lekcja regionalizmu. Najważniejsze jest to, że łączy się tutaj rozrywkę z ciekawie podaną edukacją.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE, KARCZMY, GÓRALSKIE BIESIADY

ATRAKCJE ZAWOI

Do Zawoi warto przyjechać także w zimie, bowiem organizowane są wtedy szkółki narciarskie dla stawiających pierwsze kroki na deskach, oraz dla doskonalących już nabyte umiejętności. Zapewniona jest fachowa pomoc instruktorów narciarstwa i snowboardu, a nauka prowadzona jest w sposób wesoły i bezpieczny. Najbardziej popularne są dobrze przygotowane stoki Mosornego Gronia i Stacja Czatoża – w sezonie zimowym można tam doskonalić naukę i cieszyć się jazda na deskach. Niewątpliwą atrakcją są organizowane w urokliwych dolinach kuligi, a po ich zakończeniu ogniska przy góralskiej muzyce.

Zawoja posiada tradycyjne chaty przystosowane dla turystów, oraz nowoczesne obiekty sportowe i kulturalne pozwalające organizować czas o każdej porze roku. Wieś jest też doskonałym miejsce wypadowym, bowiem w okolicy znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Młodzi turyści wraz z opiekunami mają możliwość poznania Żywiecczyzny, Tatr i Podhala, polskiej i słowackiej Orawy w ramach organizowanych wycieczek krajoznawczych. Po całodziennej wędrówce po górach lub po zakończeniu wycieczki autokarowej, wszyscy odpoczywają w bardzo dobrych warunkach, oraz mogą wspólnie bawić się w zależności od potrzeb.

ZAWOJA - NAJLEPSZE MIEJSCE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

ZIELONE SZKOŁY, OBOZY, KOLONIE, ZIMOWISKA

Zawoja jest świetnym miejscem, aby aktywnie spędzić czas, oraz zaproponować dzieci i młodzieży atrakcyjny wypoczynek. Mogą tu przyjechać opiekunowie wraz z klasami szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych zarówno w lecie jak i w zimie, bowiem atrakcje można dostosować do każdej grupy wiekowej Miejscowość posiada kompletną ofertę wypoczynku. , która zawiera to wszystko co wymagane jest przy organizacji koloni letnich, wycieczek krajoznawczych i i zimowisk. Turyści spotkają tu w pełni zaangażowanych, którzy komfortowo, ciekawie i bezpiecznie zorganizują pobyt. Warto zaplanować przyjazd do Zawoi, bo to właśnie tutaj unikatowa przyroda i tradycje regionu łączą się z radością wspólnego spędzania czasu u stóp „Królowej Beskidów” – Babiej Góry.

TOP 6 ATRAKCJI W ZAWOI

  • Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego,
  • Skansen im, Józefa Żaka w Zawoi Markowej,
  • Kolej Krzesełkowa na Mosorny Groń,
  • Wodospad na Mosornym Potoku,
  • Kapliczka w Zawoi Policzne,
  • Babia Góra (1725 m n.p.m) – najwyższy szczyt Beskidów

ZAWOJA NA MAPIE

Ośrodek idealny dla grup

60 miejsc w pokojach z łazienkami i TV Led

Smaczna domowa kuchnia

Wiata grillowa z miejscem na ognisko

Mini boisko ze sztuczną nawierzchnią

Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.