Aktywne wycieczki szkolne i zielone szkoły w górach
2 kwietnia 2020
Show all

Wycieczki szkolne z Zawoi 2020 – co zobaczyć w pobliżu Beskidów?

Wycieczka z przewodnikiem na szczyt Babiej Góry - Diablak (1725 m n.p.m)

WYCIECZKI SZKOLNE Z ZAWOI 2020 – CO ZOBACZYĆ W POBLIŻU BESKIDÓW?

Polska jest niezwykle ciekawym krajem pod względem różnorodności atrakcji turystycznych dla dzieci i młodzieży. Wybór miejsca wypoczynku jest najważniejszy. Ma on wpływ na atrakcyjności pobytu i zadowolenie wycieczki szkolnej. Organizując kolonię letnią czy zieloną szkołę, warto rozważyć malowniczą miejscowość Zawoję leżąca tuż u stóp Babiej Góry. Czeka tu na Was wiele atrakcji i ciekawych miejsc na terenie polskich i słowackich Karpat, które warto poznać ze względu na ich walory przyrodnicze i historyczne. Oto kilka najciekawszych propozycji na wycieczki szkolne w 2020 i 2021 roku, znajdujące się w Zawoi oraz w jej pobliżu.

Wycieczka szkolna na Babią Górę

Znana wszystkim Babia Góra (1725 m n.p.m.) to szczyt szczególny - jest to najwyższa góra w polskich Beskidach. Obszar wokół Królowej Beskidów jest chroniony w ramach Babiogórskiego Parku Narodowego z powodu niepowtarzalnych i cennych walorów przyrodniczych. Tuż przy wejściu na szlak możemy zwiedzić Skansen Budownictwa Babiogórskiego na Markowych Rówieńkach. W jego zbiorach znajdziemy pamiątki związane z babiogórcami i ich życiem. Kolejną atrakcją jest wyjazd kolejką Linową na widokowy Mosorny Groń, z którego będziemy mogli podziwiać piękną panoramę, a następnie zobaczyć wodospad na Mosornym Potoku.

Poznajemy Beskid Żywiecki - wycieczka szkolna Pętlą Beskidzką

Kolejną propozycją jest krajoznawcza wycieczka szkolna Pętlą Beskidzką. Podczas tej wyprawy poznamy największe atrakcje Beskidu Śląskiego. Trasa wycieczki prowadzi przez Koniaków, gdzie warto odwiedzić Muzeum Koronki im. Marii Gwarek. Następnym przystankiem jest Istebną, gdzie na turystów czeka Chata Kawuloka, w której zobaczymy, jak wyglądało życie górali na co dzień. Następnie czas na miejscowość Wisła. To rodzinne miasto skoczka Adama Małysza. Tam możemy zwiedzić Skocznię, obejrzeć medale i puchary sportowe w Galerii Trofeów naszego skoczka. Następny w kolejce jest Szczyrk z Sanktuarium Matki Boskiej na Górce. Na koniec czas na Żywiec, w którym warto zobaczyć Stary Zamek i Muzeum Browaru.

Wycieczki szkolne w Pieniny - zdobywamy Trzy Korony!

Z Zawoi blisko jest również w zachwycające swoim pięknem Pieniny. U ich stóp odnajdziemy ciekawe zabytki i liczne atrakcje turystyczne idealne dla dzieci i młodzieży Warto zwiedzić Zamek Dunajec w Niedzicy, który jest malowniczo położony nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. Ciekawym przykładem architektury drewnianej będzie Kościół pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim wpisany na Listę UNESCO. Jedną z największych atrakcji dla nieco starszych turystów jest Spływ Dunajcem. Najpiękniejsze piesze szlaki górskie prowadzą na Trzy Korony, Sokolicę oraz najwyższy szczyt Pienin - Wysoką. Na koniec dnia warto wybrać się na spacer po Szczawnicy - jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w polskich Karpatach. Możemy wyjechać Kolejką Linową na Palenicę i podziwiać piękną panoramę Pienin.

Wycieczki szkolne do Zakopanego - zdobywamy Podhale!

Będąc tak blisko Podhala koniecznie trzeba odwiedzić Zakopane! Największą popularnością wśród uczestników wycieczek szkolnych cieszą się piesze wycieczki w góry. Szczególnie wart uwagi jest spacer Doliną Kościeliską w Tatrach Zachodnich. Zapewni on nam wędrówkę w skalistej scenerii i w otoczeniu potężnych szczytów. Bdąć w Zakopanem warto wyjechać kolejką terenowo-linową na Gubałówkę, by podziwiać szeroką panoramę Tatr. Następnie koniecznie trzeba odwiedzić Stary Kościół i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. To miejsce wyjątkowe dla Podhala. Spoczywa tu wiele osób związanych z górami, czyli taterników, przewodników, ratowników i artystów, którzy tworzyli pod wpływem piękna Tatr. Aby poznać charakterystyczny styl zakopiański należy odwiedzić Willę Koliba, w której mieści się muzeum. Dowiemy się tam o wszystkim, co warte uwagi i charakterystyczne w architekturze Zakopanego. Aby dobrze zakończyć dzień trzeba poczuć klimat Ulicy Krupówki - jednego z najbardziej popularnych deptaków w Polsce. Odnajdziemy tam karczmy z tradycyjnym jadłem i sklepy z pamiątkami regionalnymi.

Zagraniczne wycieczki szkole – wycieczka szkolna na Słowację

Północna Słowacja to niezwykle atrakcyjne turystycznie tereny, położone w niedalekiej odległości od Zawoi. Zobaczymy tam Skansen Wsi Orawskiej w Zubercu, w którym znajdują się domy góralskie, wiejskie zagrody, kuźnie, młyn, oraz kościółek charakterystyczny dla tego regionu. Kolejnym punktem programu jest wybudowany na 112-metrowej skale Zamek Orawski. W komanach zobaczymy średniowieczne zbroje, zabytkowe meble oraz dawne stroje. W Jaskini Wolności w Dolinie Demianowskiej przejdziemy niesamowitą trasą, na której będziecie mogli podziwiać korytarze skalne pełne stalagmitów i stalaktytów i sale, w których szumią podziemne wody. W rodzinnej wsi Juraja Janosika – Terchowej odwiedzimy muzeum poświęcone w właśnie jego osobie. Zobaczymy tam przedmioty związane z życiem mieszkańców Małej Fatry i obejrzeć film o zbójnickim harnasiu.

Jak widać wycieczka do Zawoi daje niesamowite możliwość urozmaicania programu Dzięki doskonałemu położeniu na mapie Polski szybko dostaniemy się w różne zakątki małopolski. Serdecznie zapraszamy!

kreator zielonej szkoły

Komentarze są wyłączone.

Ośrodek idealny dla grup

60 miejsc w pokojach z łazienkami i TV Led

Smaczna domowa kuchnia

Wiata grillowa z miejscem na ognisko

Mini boisko ze sztuczną nawierzchnią

Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.