Zielone szkoły oferty promocyjne
28 października 2019
Noclegi dla grup zorganizowanych
10 grudnia 2019
Show all

Po co jechać na zieloną szkołę?

zagroda edukacyjna

Zagroda Edukacyjna w Marcówce

Po co jechać na zieloną szkołę?

Zielone szkoły można potraktować jak zwykłą wycieczkę lub jak ważne wydarzenie w życiu dziecka. Szkoły we współpracy z rodzicami jak zaufani partnerzy tworzą warunki, w których dzieci stopniowo zdobywają kolejne etapy dojrzałości. Jednym z wyzwań na tej drodze jest wyjazd na zieloną szkołę, który stanowi dla dziecka lekcję samodzielności.

Czy wyjazd na zieloną szkołę to wyzwanie?

Rodzic zawsze chce dla dziecka jak najlepiej. Ono z wiekiem zmienia swoje potrzeby. Jedną z nich jest osiąganie coraz większej wolności. Wyjazd bez rodziców to wyzwanie, dzięki któremu rodzic i dziecko uczą się okresowo rozstawać. Relacje na tym nic nie tracą, ponieważ budzi się tęsknota, która pozwala docenić mocne więzi. Dlatego warto posyłać dzieci na zieloną szkołę. Potrzeba tylko zaufanych partnerów, dzięki którym grupie zapewnione będą bezpieczeństwo i dobre warunki.

Poza domem dziecko funkcjonuje głównie w klasie. To drugie znane i bezpieczne środowisko, w którym młody człowiek się rozwija. W szkole uczeń zazwyczaj zdobywa wiedzę, buduje relacje, zdobywa pewność siebie, przeżywa ważne chwile. Wyjazd z rówieśnikami to właściwa próba charakteru i dojrzałości. Pod opieką znających je nauczycieli dzieci odkrywają wiele potrzebnych informacji o świecie i o sobie samych. Wycieczki to aktywna edukacja, ale także przygoda i kształtowanie osobowości dziecka.

Jak przygotować się na zieloną szkołę?

Aby wyjazd na zieloną szkołę mógł odbyć się bez przeszkód, warto do niego przygotować zarówno dzieci, jak i rodziców. Z dużym wyprzedzeniem prosimy organizatorów o szczegółowe informacje na temat wycieczki. Z nauczycielami oraz innymi rodzicami omawiamy program wyjazdu i potrzeby dzieci. Na podstawie uzyskanych informacji ustalamy listę spraw do załatwienia i listę rzeczy, które nasze dziecko powinno spakować. Aby uniknąć niepokoju, należy pomyśleć o tym wcześniej, nie przed samym wyjazdem na zieloną szkołę.

Szczególnie ważne jest ustalenie, czy nasze dziecko w ogóle chce jechać na zieloną szkołę. Zazwyczaj dzieci lubią wycieczki. Bywają jednak problemy w klasie, zdarza się lęk przed rozstaniem z rodzicami lub po prostu przed nieznanym. Jeśli taki problem dotyczy twoich dzieci, możesz skorzystać z porady pedagoga szkoły. A najlepiej będzie spokojnie porozmawiać z dzieckiem w domu. Można omówić całą wycieczkę, zarówno atrakcje, jak i wyzwania wyjazdu. Warto zapewnić o opiece wychowawcy i stałej możliwości kontaktu z rodzicami. Dzięki temu obawy dziecka zmaleją, a walory wycieczki zaczną przeważać.

Komu powierzyć organizację zielonej szkoły?

W ostatnim czasie szkoły, organizując wycieczkę, korzystają z pomocy zaufanych partnerów. Jednym z ich jesteśmy my! Zadbamy o każdy aspekt pobytu, począwszy od transportu, bazy noclegowej i wyżywienia. Możesz pozbyć się obaw, wybierając nasze sprawdzone programy wyjazdu dla dzieci na zielone szkoły. Chcesz sam dobrać atrakcje do swojego programu? Nie m problemu! Skorzystaj z naszego kreatora wycieczek!
kreator zielonej szkoły

Opinie o naszych zielonych szkołach

 • Anna Tworuszka
  Wybór Ośrodka Wypoczynkowego Zawojka na organizację zimowiska to strzał w dziesiątkę. Współpraca z ośrodkiem to ogromna przyjemność. Profesjonalne podejście do klienta, stały kontakt, życzliwość i uśmiech każdego dnia, fantastyczni ludzie w zespole zarówno kierownictwo jak i Panie z obsługi. Obiekt oferujący bardzo dobre warunki i jeszcze lepszą kuchnię do tego bogaty program warsztatów i zajęć. POLECAMY z całego serca.
  Anna Tworuszka
  Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Niekonwencjonalnych
 • Bernadeta Chowaniak
  Polecam wszystkim idealny ośrodek na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, miła i sympatyczna obsługa, bardzo dobre domowe jedzenie, cudowna atmosfera, a nad tym czuwa bardzo uczynny, dbający o gości Szef.
  Bernadeta Chowaniak
 • Danuta Kapicka
  Wspaniała 5 dniowa wycieczka klasowa. Od samego początku organizacja z ośrodkiem Zawojka przebiegała pomyślnie. Pani Sabina odpowiadała na każde nasze pytania, na maile odpisywała ekspresowo. Pokoje i łazienki bardzo czyste, świeża, pachnąca pościel. Jedzenie wyśmienite, śniadania w formie szwedzkiego bufetu - dla każdego coś dobrego, nawet niejadki znalazły coś dla siebie. Obiady przepyszne, zawsze dwudaniowe, kolacje również w formie szwedzkiego bufetu oraz zawsze coś ciepłego dodatkowo. Organizacja całego dnia bardzo szczegółowo zaplanowana od rana do wieczora, spacery po okolicy, wyprawy w góry, nad rzekę, zabawy podczas spacerów oraz lekcje przyrodnicze prowadzone przez Panią przewodnik na poziomie dostosowanym do wieku dzieci. Każdego dnia dodatkowo organizowane zajęcia plastyczne FOLK- malowanie na szkle, patchworki, malowanie ptaszków, eko sianko i wiele innych. Wyjątkowe spotkanie z góralami, rzeźbiarzem, zorganizowana noc filmowa, dyskoteka oraz pieczenie kiełbasek. Na każdą naszą prośbę organizatorzy reagowali natychmiastowo. Bardzo miła obsługa, panie kucharki również bardzo sympatyczne. Miejsce godne polecenia, pozdrawiamy!
  Danuta Kapicka
 • Aleksandra Pałka
  Profesjonalne biuro podróży. Wycieczka do Zawoi na długo pozostanie w naszej pamięci. Gorąco polecamy współpracę i na pewno skorzystamy z Państwa usług ponownie.
  Aleksandra Pałka
  Szkoła Podstawowa z Filipowic
 • Nauczyciele i uczniowie
  Z klasą trzecią byliśmy na tygodniowej wycieczce w Zawoi. Czekał na nas ciekawy program pobytu z licznymi atrakcjami dla dzieci. Profesjonalna obsługa, miła atmosfera oraz pyszne jedzenie. Polecam i dziękuję.
  Nauczyciele i uczniowie
  MSP 12 z Piekar Śląskich

Zobacz, jak może wyglądać jeden dzień podczas zielonej szkoły!

 

Zobacz zdjęcia z naszych zielonych szkół!

Komentarze są wyłączone.

Ośrodek idealny dla grup

60 miejsc w pokojach z łazienkami i TV Led

Smaczna domowa kuchnia

Wiata grillowa z miejscem na ognisko

Mini boisko ze sztuczną nawierzchnią

Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.