Ścieżka Edukacyjna „Śladami Wawrzyńca Szkolnika”
20 października 2016
Bal Sylwestrowy 2016/2017
16 listopada 2016
Show all

WYCIECZKI SZKOLNE Z ZAWOI 2020 – TOP 5

Polish Tatra mountains Morskie Oko lake

WYCIECZKI SZKOLNE Z ZAWOI 2020 – TOP 5

Polska jest niezwykle ciekawym krajem, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne i aktywne spędzanie czasu. Niemal każdy odnajdzie tutaj „coś dla siebie”. W zależności od kierunku, jaki wybierzemy, będziemy mogli odpoczywać nad morzem, poznawać zabytkowe miasta, pływać po mazurskich jeziorach, lub wędrować po górach. Wybór miejsca wypoczynku jest najważniejszy. Decyduje on o atrakcyjności pobytu i zadowoleniu grupy turystów, z którą przebywamy. Organizując kolonię letnią lub zieloną szkołę, warto rozważyć wieś Zawoję leżąca u stóp Babiej Góry. Odnajdziemy tutaj wiele atrakcji i ciekawych miejsc na terenie polskich i słowackich Karpat, które warto poznać. Wymieńmy najciekawsze atrakcje na wycieczki szkolne 2020, znajdujące się w Zawoi oraz w jej pobliżu, które czekają na turystów.

Wycieczka szkolna na Babią Górę

1. Babia Góra (1725 m n.p.m.) to szczyt szczególny, ponieważ jest najwyższą górą w polskich Beskidach. Ze szczytu rozpościera się szeroka panorama. Ponadto jej przyroda to przykład świetnie zachowanej piętrowej roślinności. Z tego względu obszar ten chroniony jest w ramach Babiogórskiego Parku Narodowego. W samej Zawoi możemy zwiedzić Skansen Budownictwa Ludowego na Markowych Rówieńkach. Gromadzi on pamiątki związane z babiogórcami. Możemy również wyjechać Kolejką Linową na widokowy Mosorny Groń oraz organizować gry terenowe i olimpiady górskie.

Babia Góra - najwyższy szczyt Beskidów

Widok na Babią Górę z Zawoi

 

 

Poznajemy Beskid Żywiecki

2. Pętla Beskidzka to szkolna wycieczka krajoznawcza, dzięki której poznamy największe atrakcje Beskidu Śląskiego. Trasa wycieczki prowadzi przez Koniaków, gdzie warto zajrzeć do Muzeum Koronki im. Marii Gwarek. Następnie przez Istebną, gdzie odwiedzić można Chatę Kawuloka, w której zapoznamy się z codziennym życiem górali. Następnie trafimy do Wisły, rodzinnego miasta Adama Małysza. Tam możemy zwiedzić Skocznię, obejrzeć medale i puchary sportowe w Galerii Trofeów naszego skoczka. Możemy pospacerować nad brzegiem Jeziora Czarnego, gdzie spotykają się potoki Białej i czarnej Wisełki. Kolejnym miejscem na trasie jest Szczyrk z malowniczo położonym Sanktuarium Matki Boskiej na Górce. Potem miasto Żywiec, w którym warto zwiedzić Stary Zamek i Muzeum Browaru.

 

Pętla Beskidzka

Karmienie zwierząt w Chacie Kawuloka

 

Wycieczka szkolna w góry

3. Pieniny to bardzo malownicze pasmo górskie, u ich stóp odnajdziemy ciekawe zabytki i moc atrakcji turystycznych. Będąc na wycieczce w Pieninach, na pewno warto zwiedzić Zamek Dunajec w Niedzicy. Położony jest nad urwistym brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego oraz drewniany Kościół pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim (UNESCO). Jest to jedna z najcenniejszych świątyń w Polsce z ponad 500-letnią polichromią. Jedna z największych atrakcji jest Spływ Dunajcem tratwami. Szlak wodny prowadzi między innymi pod Trzema Koronami i w pobliżu średniowiecznego Czerwonego Klasztoru. Najbardziej popularne szlaki górskie prowadza na Trzy Korony, Sokolicę i najwyższy szczyt Pienin, czyli Wysoką. Na koniec dnia najlepszy jest spacer po Szczawnicy. Jest to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w polskich Karpatach. Możemy spróbować tutaj leczniczych wód lub wyjechać Kolejką Linową na Palenicę i podziwiać piękną panoramę Pienin.

zamek w niedzicy

Zamek w Niedzicy

 

Wycieczki szkolne w Tatry

4. Zakopane i Podhale to miejsca atrakcyjne o każdej porze roku. Najbardziej popularne są piesze wycieczki w góry. Szczególnie trzeba polecić spacer Doliną Kościeliską w Tatrach Zachodnich. Oferuje ona wędrówkę w skalistej scenerii i w otoczeniu potężnych szczytów. W Zakopanem możemy wyjechać Kolejką Wagonikową na Gubałówkę, by podziwiać panoramę Tatr. Następnie warto odwiedzić Stary Kościół i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. To miejsce spoczynku osób związanych z górami, czyli taterników, przewodników, ratowników i artystów, którzy tworzyli pod wpływem piękna Tatr. Aby poznać tak zwany „styl zakopiański” należy odwiedzić „Willę Koliba”. W niej mieści się muzeum. Dowiemy się tam o wszystkim, co ciekawe i charakterystyczne w architekturze i sztuce górskiej stolicy Polski. Na koniec dnia koniecznie trzeba poczuć klimat Ulicy Krupówki. Jest to jeden z najbardziej popularnych deptaków w Polsce. Odnajdziemy tam karczmy regionalne i sklepy z pamiątki tatrzańskimi.

wycieczka szkolna do zakopanego

Zakopane

 

Poznajemy Słowackich sąsiadów – wycieczki szkolne zagraniczne

5. Północna Słowacja (Orawa i Liptów) to niezwykle atrakcyjne turystycznie tereny. Warto tam odwiedzić Skansen Wsi Orawskiej w Zubercu. Zobaczymy tam między innymi domy góralskie, wiejskie zagrody, kuźnie, młyn, oraz kościółek charakterystyczny dla tego regionu. Wybudowany na 112-metrowej skale Zamek Orawski, to jeden z najpiękniejszych zamków na Słowacji. We wnętrzach zobaczymy średniowieczne zbroje, zabytkowe meble, oraz dawne stroje. W Jaskini Wolności w Dolinie Demianowskiej przejdziemy trasą, gdzie natura stworzyła niesamowite dzieło. Będziecie mogli podziwiać korytarze skalne pełne stalagmitów i stalaktytów i sale, w których szumią podziemne wody.

W rodzinnej wsi Juraja Janosika, czyli w Terchowej znajduje się muzeum poświęcone najsłynniejszemu harnasiowi Karpat. Możemy tam zobaczyć przedmioty związane z życiem mieszkańców Małej Fatry i obejrzeć film o zbójnickim harnasiu. Położona w górach Wielkiej Fatry wieś Vlkolinec (UNESCO) to niezwykłe miejsce. Przetrwało tutaj w niezmienionej formie kilkadziesiąt drewnianych chat góralskich, zagród gospodarczych, oraz mniejszych budowli wiejskich. Dzięki czemu możemy poznać oryginalną wieś słowacką sprzed kilkuset lat.

Zamek Orawski to jedna z najpiekniejszych warowni na Słowacji. Powstała w XIII wieku za czasów króla Beli IV i w ciągu wieków panowali w niej władcy Orawy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wycieczki szkolne z Zawoi zarówno po Polsce, jak i zagraniczne. Zobacz zielone szkoły i wycieczki szkolne 2020 i wybierz coś dla siebie!

Jacek Trybała
Właściciel Biura Trybała, miłośnik gór i podróży.

Dodaj komentarz

Ośrodek idealny dla grup

60 miejsc w pokojach z łazienkami i TV Led

Smaczna domowa kuchnia

Wiata grillowa z miejscem na ognisko

Mini boisko ze sztuczną nawierzchnią

Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.