KOLONIE I OBOZY 2017

Teren podbabiogórza (u stóp Babiej Góry drugiego co do wysokości pasma górskiego w Polsce) to wciąż mniej popularna kraina od Podhala z Zakopanem. My go dla Was Odkryjemy! Poprzez zabawy, interaktywne zajęcia manualne, wycieczki autokarowe i piesze, spotkania z ciekawymi ludźmi odkryjemy tę ciekawą krainę. Podczas kolonii zamieszkacie w Pensjonacie Zawojka, który położony jest w Zawoi – w najdłuższej wsi w Polsce, bogatej w piękne górskie krajobrazy, tradycyjne budownictwo góralskie i żywy folklor. Profesjonalnie zorganizowany, bogaty program kolonii dostarczy uczestnikom bardzo wielu wrażeń.

 

Gdzie leży Zawoja

Zakwaterowanie:

Ośrodek ZAWOJKA  położony w malowniczej części Zawoi w bliskim sąsiedztwie rzeki i lasu, Połączenie bliskości lasu i czystego górskiego powietrza stwarza idealne warunki do wypoczynku w Zawoi – w miłej, spokojnej i rodzinnej atmosferze. To doskonała baza wypadowa do poznania pasm górskich, osobliwości Zawoi a także Beskidów, Tatr, Pienin i północnej Słowacji. Dysponujemy 50 miejscami noclegowymi w pokojach z łazienkami. Kuchnia serwuje domowe wyżywienie (śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego, obiad, ) w przestronnej sali restauracyjnej. Dbamy o naszych Gości, nigdy nikomu niczego nie brakuje. Posiadamy niezbędne kwalifikacje do wypoczynku dzieci i młodzieży.

.

 

 

 • Cena może obejmować:

 • pełną realizacje programu, ubezpieczenie NNW,
 • opiekę pilota/przewodnika/animatora koordynującego całość wycieczki do dyspozycji grupy podczas pobytu w Zawoi
 • sprzęt, materiały, transport niezbędne do przeprowadzenia programu,
 • zakwaterowanie w pokojach 3,4,5-osobowych z łazienkami i TV,
 • pełne wyżywienie: śniadanie i kolacje w formie bufetu szwedzkiego, obiad z deserem, podwieczorek 
 • transport

 

 

.

 • Kompleksowa organizacja:

Pobyt, program, transport. Zorganizujemy dla Państwa dowolny obóz młodzieżowy. Dowolna ilość dni, dowolne atrakcje. Poniżej przedstawiamy Państwu do wyboru bogaty pakiet atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Aby otrzymać bezpłatny, dostosowany do zapotrzebowań konkretnej grupy program kolonii z kosztorysem zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy wszystkich potrzebnych informacji. 

 
kom. Jacek Trybała 606 444 213
e-mail: biuro@zawojka.pl

Aktywne spędzanie czasu

 • Szukanie skarbu Gra terenowa – znajdź ukryty skarb. Sprawdź swoją szybkość dedukcję i spryt! Rozwiąż zadania, które zaprowadzą Cię do Skarbu. Gra terenowa jest w malowniczym przysiółku Zawoi, gdzie na uczestników czeka wiele niespodzianek podczas nietypowego poznawania terenu
 • Active challenge czyli olimpiada – jeśli szybkość, sprawność fizyczna i rywalizacja to Twoje domeny, na pewno nie masz czego się bać! Będą skrzynki, rury, narty – brzmi jak błahostka!? Spróbuj wygrać!
 • Park linowy –  zabawa w parku linowym, przejście trasy oraz dodatkowe atrakcje!
 • Trekking  spacery górskimi szlakami, po najpiękniejszych zakątkach Zawoi, m.in. na Halę Barankową, na której do dziś wypasa się owce!

Folk Design

 • Eco sianko warsztaty wykonywania figurek z siana, każdy uczestnik może wykonać zabawki pod okiem twórców ludowych,
 • Patchworkowe cuda bardzo kreatywne warsztaty artystyczne. Skrawki naturalnych materiałów, recykling, decupage i Wasza wyobraźnia. Powstaną rzeczy bardzo „cacane”. Te zajęcia to HIT zielonych szkół 2016!
 • Zajęcia z malarstwa na szkle  wykonywanie obrazka na szybce w technice konturowej. Własnoręcznie robimy pamiątkę z Zawoi,
 • Spotkanie z rzeźbiarzem  pokaz rzeźbienia w drewnie i malowanie przez uczestników ptaszków beskidzkich, kolejna pamiątka z pobytu na zielonej szkole

Nauka poprzez zabawę 

 • Ośrodek edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowegowizyta w muzeum, w którym zobaczymy interaktywną ekspozycję: Flora i fauna babiogórska. Podczas zwiedzania wystawy można usłyszeć odgłosy lasu: m. in. śpiew ptaków i porykiwanie niedźwiedzia. Bardzo ciekawa wystawa przybliży uczestnikom wycieczki początki ochrony przyrody babiogórskiej oraz historię rozwoju turystyki na odwiedzanym terenie.
 • Skansen  Budownictwa Babiogórskiego im. Józefa Żaka w Zawoiwizyta w skansenie, który leży niedaleko ośrodka edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego. Muzeum na powietrzu prezentuje stare chaty góralskie o typowo babiogórskim stylu budownictwa.
 • Centrum Górskiego Korona ZiemiNOWOŚĆ EDUKACYJNA W POLSCE W ZAWOI zwiedzanie  interaktywnej ekspozycji prezentującej najwyższe góry świata poprzez interaktywne makiety. Placówka będzie prezentować zagadnienia związane z górami i himalaizmem. 

Spotkanie z naturą

 • Zawojskie Safari –  wizyta w Park Czarnego Daniela, gospodarstwie, w którym hodowane są jelenie, daniele i konie, owce, lamy i koza. Dzieci samodzielnie będą mogły karmić zwierzęta!
 • Wizyta w zagrodzie edukacyjnej –  tam odbywają się zajęcia interaktywne „Jak to dawniej na szałasie bywało”. Zajęcia prowadzi certyfikowany BACA. Dzieci w prawdziwej wiejskiej zagrodzie dowiedzą się jak wyrabia się oscypki, samodzielnie zrobią i zjedzą Moskole (placki), nakarmią owce, wydoją kozę, zagrają na trombicie i dowiedzą się wielu różnych wiadomości dotyczących życia na Hali wśród owiec i innych zwierząt.
 • Poszukiwacze Przygódcałodzienna wycieczka na najwyższy szczyt Babiej Góry – Diablak – 1725 m n.p.m. przejazd autokarem na Przeł. Krowiarki skąd wychodzimy malowniczym szlakiem na najwyższy szczyt Beskidów, drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce. W drodze powrotnej wizyta w schronisku górskim. Zejście do przysiółka Markowa i powrót autokarem do Ośrodka. Czas wycieczki ok 6 – 8 godzin, wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem górskim.

Na wesoło!

 • Karaoke show – z profesjonalnym VIDEO-KARAOKE na dużym ekranie z bezprzewodowymi mikrofonami i nagłośnieniem stereo.
 • Noc filmożerców – filmy dla dzieci i młodzieży na wielkim ekranie, profesjonalny projektor i ekran kinowy, najlepsze hity filmowe w super jakości obrazu DVD. POPCORN dla wszystkich!
 • Gorączka sobotniej nocy super dyskoteki przy największych przebojach!
 • Ognisko z pieczeniem kiełbasek GRATIS!
 • Instruktor tańca – taneczne zajęcia z profesjonalnym instruktorem tańca.

Opcjonalnie całodzienne wycieczki autokarowe 


  Zakopane

  Zimowa stolica Polski. U podnóża Tatr, jest rajem dla narciarzy i spacerujących. Krupówki, które są jedną z głównych ulic Zakopanego są także najpopularniejszym deptakiem Podhala.

  W programie wycieczki:

  Zwiedzanie Wielkiej Krokwi – skocznia, obiekt na którym odbywają się konkursy w ramach Pucharu Świata.
  Zwiedzanie Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Miejsce, poświęcone twórczości autora takich dzieł jak: „Awantura o Basię” czy tez ” 120 Przygód Koziołka Matołka”.
  Krupówki – ulica po której prócz turystów przechadza się też Biały Miś
  Wyjazd kolejką na Polanę Szymoszkową

  CENA: od 22 zł/os.

  Pieniny

  Pieniny – pasmo górskie w południowej Polsce i północnej Słowacji, stanowiące najwyższą część długiego, porozdzielanego pasa skałek wapiennych (Pieniński Pas Skałkowy).

  W programie wycieczki:

  Spacer po Szczawnicy – miasteczku słynącego z uzdrowisk i leczniczych wód – dla poprawy zdrowia.
  Wąwóz Homole – najbardziej znana i jednak z najpiękniejszych części Pienińskiego Parku Narodowego.
  Spacer koroną zapory Dunajca – gwarancja obejrzenia pięknej panoramy Pienin
  Zamek – warownia, na brzegu jeziora Czorsztyńskiego w Niedzicy
  CENA: od 22 zł/os.

  Królewski Kraków

  Królewski Kraków i Wieliczka –dawna stolica Polski i solne podziemne szlaki

  W programie wycieczki:

  Zwiedzanie trasy turystycznej w Kopalni Soli z miejscowym przewodnikiem
  Dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego, tzw. Collegium Maius
  Wizyta w Kościołach św. Andrzeja i św. Wojciecha
  Przejście Drogą Królewską (ul. Grodzka, Rynek, Barbakan), czyli aleją najważniejszych zabytków Krakowa
  Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego – Dziedziniec i Katedra na Wawelu.
  Zwiedzanie Kościoła Najświętszej Marii Panny, Kościół Mariacki
  CENA: od 30 zł/os.

  Pętla Beskidzka

  Pętla Beskidzka– czyli wycieczka od Koniakowa aż po Kosmos, a dokładniej Stację Kosmiczną w Sopotni Wielkiej.
  Kolejka linowo – terenowa na Górę Żar

  W programie wycieczki:

  Pokazy heklowania i pokazy Koniakowskich Koronek
  Istebna Chałupa Kawuloka – zobaczyć można tradycyjne, obyczaje, archaiczne sprzęty domu mieszkalnego oraz unikatowe pasterskie instrumenty
  Zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej (Elektrownia Porąbka-Żar) w kształcie deltoidu, zobaczyć możesz na górze Żar koło Żywca, na którą wyjedziesz kolejką linowo – terenową
  Przenosiny w kosmiczny świat w Sopotni Wielkiej – „Kosmiczna Stacja NASA”
  CENA: od 20 zł/os.

  Ojcowski Park Narodowy

  Jeden z 23 parków narodowych w Polsce, utworzony w 1956. Znajduje się on w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Położony jest na obszarze 4 gmin: Skała,Jerzmanowice-Przeginia, Wielka Wieś, Sułoszowa.

  W programie wycieczki:

  Ojców, tam do zobaczenia m.in.: ruiny zamku, Jaskinia Ciemna, Brama Krakowska, Źródełko Miłości. Zamek w Ojcowie jest bardzo zniszczony i większa jego część to porośnięte mchami skały.
  Jaskini Wierzchowskiej – to największa jaskinia na terenie Jury Krakowskiej.
  Pieskowej Skale zwiedzanie dziedzińca Zamku i spacer pod Maczugę Herkulesa. Szlak po Ojcowskim Parku nazywa się szlakiem „orlich gniazd”
  CENA: od 20 zł/os.

  DinoZatorland

  Przenieś się milion lat wstecz i zobacz jak wyglądało życie, gdy po ziemi chodziły dinozaury.

  W programie wycieczki:

  Zwiedzanie muzeum szkieletów i skamieniałości podczas udziału w ścieżce edukacyjnej
  Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym w Stryszowie. Udział w warsztatach „Świeczki z pszczelego wosku”.

  CENA: od 20 zł/os.

  Bochnia

  Z Bochnią wiąże się legenda o pierścieniu Świętej Kingi. Polski książę krakowsko-sandomierski Bolesław poprosił o rękę węgierskiej królewny Kingi, ta zwróciła się do swego ojca, aby w wianie nie dawano jej złota i kosztowności, gdyż niosą za sobą pot i łzy ludzkie. Nie chciała też roju służby, bo ta jest znamieniem pychy. Życzyła sobie tylko jednego skarbu – soli, którą chciała dać swej przyszłej ojczyźnie.

  Zwiedzanie trasy turystycznej w Kopalni Soli z miejscowym przewodnikiem. Najcenniejsze zabytki bocheńskiej saliny, można zobaczyć spacerując podziemną trasą turystyczną.

  CENA: od 26 zł/os.

  Beskid Sądecki

  Największymi ośrodkami turystycznymi są powstałe w pobliżu źródeł i ujęć wód mineralnych miasta i wsie uzdrowiskowe, takie jak: Krynica-Zdrój, Muszyna,Piwniczna-Zdrój, Rytro, Żegiestów-Zdrój, a także położona na granicy Pasma Radziejowej i Małych Pienin Szczawnica

  W programie wycieczki:

  Stary Sącz – miasto św. Kingi – klasztor, ołtarz papieski, rynek.
  Cerkiew w Szczawniku- wieś niedaleko Muszyny, a w nim dawna cerkiew.
  Spacer po Krynicy Zdrój – perła polskich uzdrowisk. Krynica-Zdrój jest dużym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Leczy się tu choroby układu trawiennego i moczowego, układu krążenia i przemiany materii.

  CENA: 15 zł/os.

  Słowacja

  Wizyta u naszych najbliższych sąsiadów, z którymi prócz Tatr dzielimy również legendy.

  W programie: wycieczki:

  Skansen Wsi Orawskiej w Zubercu – do skansenu sprowadzono domy z 74 wiosek i gospodarstw. Posiada on 11 budynków np.: drewniane chałupy, zabudowania gospodarskie, stodoły z klepiskiem
  Liptovski Mikulasz – miasto stracenia Janosika – pobyt na rynku.
  Kościoł św. Jakuba w Lewoczy zwraca uwagę dobrze zachowana siatka ulic z wielkim, prostokątnym rynkiem o stosunku długości boków 3:1 – jednym z większych w tej części Europy (dziś główny Plac Mistrza Pawła, słow. Námestie Majstra Pavla).
  Spiskiej Kapituły – Katedra św. Marcina i Zamek Spiski. Siedziba biskupów Spiszu.

  CENA: od 30 zł/os.

  Pszczyna i Oświęcim

  Obecnie na terenie byłego obozu znajduje się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, powstałe w 1947 r., a w 1979 r. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. 26 czerwca 2004, na „II Forum Polskich Miast i Miejsc UNESCO”, miasta i obiekty w Polsce, znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, w celu przekazywania informacji, współpracy i promocji skupiły się w Ligę Polskich Miast i Miejsc UNESCO. W Pszczynie natomiast zamek wraz za pobliskimi budynkami uznaje się za największy zabytek.

  W programie wycieczki:

  Zamek pszczyński, dawna rezydencja książąt Hochberg von Pless – klasycystyczny pałac magnacki w Pszczynie który wraz z 48 ha parkiem tworzy zespół pałacowo-parkowy.
  Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Zespół niemieckich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości. Ginęli tu ludzie w niewyobrażalnych mękach, w bólu, poniżeniu, spotęgowanych widokiem umierających w udręczeniu bliskich: rodziców, małżonków, rodzeństwa, dzieci.
  Seans w kinie obozowym, czyli o wszystkim co działo się w obozie. Film wstrząsający pokazujący ogrom cierpienia, poniżenie narodowości i drogę na śmierć tysięcy ludzi.

  CENA: od 23 zł/os.

  Opactwo w Tyńcu i Królewski Kraków

  Zapraszamy na Królewski Trakt Krakowa, by przejść ulicami miasta po których niegdyś stąpali najmożniejsi w trakcie wjazdów monarchów, uroczystości koronacyjnych czy pogrzebowych.

  Opactwo Benedyktynów w Tyńcu usytuowane jest na wapiennym wzgórzu nad Wisłą. W latach 1821-1826 kościół pełnił funkcję katedry diecezji tynieckiej. Opactwo ufundował najprawdopodobniej Kazimierz I Odnowiciel w 1044 r.

  W programie wycieczki:

  Klasztoru w Tyńcu , jest to klasztor benedyktynów, jeden z najbogatszych na ziemiach polskich
  Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego – Dziedziniec i Katedra na Wawelu
  Zwiedzanie Kościoła Mariackiego. Najświętszej Marii Panny, kościół Mariacki – jeden z największych i najważniejszy, po Katedrze Wawelskiej, kościół Krakowa, od 1962 posiada tytuł bazyliki mniejszej
  Dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego, tzw. Collegium Maius – obecnie znajduje się tam Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zawierające głównie przedmioty związane z dziejami uniwersytetu.
  Wizyta w Kościołach św. Andrzeja i św. Wojciecha
  Przejście Drogą Królewską (ul. Grodzka, Rynek, Barbakan), czyli aleją najważniejszych zabytków Krakowa

  CENA: od 23 zł/os.

  Rabka Zdrój

  Położona wśród gór dysponuje korzystnym mikroklimatem i zasobami wód mineralnych. Jej unikalny klimat ma związek ze ścieraniem się nad nią mas powietrza polarno – kontynentalnego i polarno – morskiego.

  W programie wycieczki:

  Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, utworzony na terenie dawnej parowozowni. Ekspozycja, urządzona na kilku torach, składa się z wycofanych z ruchu parowozów, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, a także pługów i żurawi.
  Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland – jeden z czterech stacjonarnych lunaparków w Polsce, rozmieszczony na powierzchni 2 ha. Urządzenia dla dzieci to m.in. karuzele, tor minimotocykli, poducha do skakania, kolejka Safari, basen z piłeczkami, tor samochodzików i wiele innych
  Muzeum im. Władysława Orkana mieszczące się w zabytkowym, modrzewiowym XVII wiecznym kościele św. Marii Magdaleny. Muzeum obrazuje kulturę ludową górali Zagórzan i Kliszczaków.
  Wizyta w pracowni garncarskiej. Dzieci mają możliwość zobaczyć jak na specjalnym kole, glinianej masie nadaje się kształt talerza, dzbanka, misy, kubka, kufla czy dzwonka a potem wypala w piecu i zdobi. Mają również możliwość próby swoich sił w garncarstwie.

  Cena: od 24 zł/os.

  Wygiełzów i Wadowice

  Park etnograficzny i miasto papieża Polaka – Jana Pawła II

  W programie wycieczki:

  Ruiny zamku Lipowiec, którego historia sięga średniowiecza. Dawna twierdza biskupów krakowskich zlokalizowana na wapiennym wzgórzu o tej samej nazwie. To typowy gotycki zamek obronny typu wyżynnego, zbudowany głównie z kamienia.
  Wizyta w Wadowicach, rodzinnym mieście papieża Jana Pawła II. Zwiedzanie barokowej Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, pochodzącej z końca XVIII wieku. Jan Paweł II nawiedzał ją trzykrotnie podczas swych pielgrzymek do Polski, a w 2006 roku przybył tu również papież Benedykt XVI.
  Nadwiślański Park Etnograficzny – w skansenie rozmieszczono 25 obiekty będące przykładem architektury wsi nadwiślańskiej: zagrody chłopskie, zabudowania związane z przemysłem wiejskim oraz kompleksy sakralny, małomiasteczkowi i dworski.

  CENA: od 17 zł/os.