Zielone szkoły w Beskidach – co Was zaskoczy w 2020?
5 marca 2020
Babia Góra - najwyższy szczyt Beskidów
Tajemnice Babiej Góry – czego można się dowiedzie podczas zielonej szkoły w Zawoi?
28 marca 2020
Show all

TOP 5: ATRAKCJE W ZAWOI NA ZIELONĄ SZKOŁĘ I WYCIECZKĘ SZKOLNĄ

TOP 5: ATRAKCJE W ZAWOI NA ZIELONĄ SZKOŁĘ I WYCIECZKĘ SZKOLNĄ

Zawoja to malownicza miejscowość, położona tuż u stóp Babiej Góry, do której chętnie przyjeżdżają wycieczki szkolne oraz zielone szkoły. Ilość atrakcji, którą można tu znaleźć pozwala na zapełnienie całego pobytu ciekawymi zajęciami. Zobaczcie TOP 5 atrakcji, które dzieci lubią najbardziej.

TOP 1: Wycieczka na Babią Górę

W naszej ofercie zajdziecie m.in. całodniową wycieczkę pieszą na najwyższy szczyt Babiej Góry – Diablak (1725 m n.p.m.). Na początek przejedziemy autokarem na Przełęcz Krowiarki, skąd wyjdziemy malowniczym Głównym Szlakiem Beskidzkim na szczyt. W drodze powrotnej odwiedzimy schronisko górskie na Markowych Szczawinach. Podczas wycieczki będziecie mieć niepowtarzalną okazję na podziwianie osobliwości Babiej Góry. Na każdym kroku będą czekać zapierające dech w piersiach widoki i piękno przyrody. Nad Waszym bezpieczeństwem będzie czuwać licencjonowany przewodnik górski.

TOP 2: Wycieczka do Siedziby Babiogórskiego Parku Narodowego

Dla tych, którzy wolą mniej wymagające wycieczki proponujemy łatwy spacer do Ośrodka Edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego. Zobaczycie tam m.in. interaktywną wystawę pt. ,„Fauna i flora babiogórska”. Usłyszycie odgłosy lasu: m. in. śpiew ptaków i porykiwanie niedźwiedzia oraz poznacie zagadnienia związane z ochroną przyrody babiogórskiej. Jest do doskonałe miejsce dla miłośników przyrody!

TOP 3: Wycieczka na Przysłop

A może wycieczka do najwyżej położonego w Beskidach hotelu Beskidzki Raj, który każdego roku przyjmuje tysiące gości. Bedziecie mieli okazję wejść na 25 m wieże widokową, skąd rozpościera się przepiękna panorama Beskidów i okolicznych miejscowości. Zajrzymy również do mieszkańców mini ZOO i poczęstujemy ich marchewką!

TOP 4: Wizyta górali

Wycieczka szkolna czy zielona szkoła w górach to nie tylko piesze wycieczki, to również obcowanie z folklorem. Zapraszamy Was na spotkanie z góralami zawojskimi. Zobaczycie interaktywną, dynamiczną i humorystyczną prezentację folkloru góralskiego. Będą legendy, gawędy i wspólne śpiewanie.

TOP 5: Folk Design – EkoSianko

Oprócz wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi zapraszamy również na warsztaty manualne! Jedną z naszych propozycji jest EkoSianko, czyli zabawa ekologiczno-przyrodnicza, podczas której przygotujecie figurki z siana. Będzie to niepowtarzalna pamiątka z zielonej szkoły w Zawoi!

Rezerwując pobyt w naszym ośrodku możemy skomponować dla Waszej grupy kompleksowy program. Łączy ona w sobie nocleg, wyżywienie oraz wiele ciekawych atrakcji dostosowanych do zainteresowań i wieku dzieci. Korzystając z naszego Kreatora Wycieczek możecie sami wybrać atrakcje, które najbardziej przypadły wam do gustu.

kreator zielonej szkoły

Ośrodek Wypoczynkowy Zawojka

Komentarze są wyłączone.

Ośrodek idealny dla grup

60 miejsc w pokojach z łazienkami i TV Led

Smaczna domowa kuchnia

Wiata grillowa z miejscem na ognisko

Mini boisko ze sztuczną nawierzchnią

Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.