Zielone szkoły w górach czy nad morzem? Co wybrać?
19 lutego 2020
TOP 5: ATRAKCJE W ZAWOI NA ZIELONĄ SZKOŁĘ I WYCIECZKĘ SZKOLNĄ
12 marca 2020
Show all

Zielone szkoły w Beskidach – co Was zaskoczy w 2020?

Gra terenowa na terenie Zawoi podczas wycieczki szkolnej i zielonej szkoły

Zielone szkoły w Beskidach - co Was zaskoczy w 2020?

Kilkudniowy odpoczynek od szkolnej codzienności jest potrzebny każdemu dziecku. Najlepiej, aby taki wypoczynek przybrał aktywną formę. Dlatego idealną alternatywą dla szkolnej rutyny są Zielone Szkoły. Elementy programu nauczania realizowane są w terenie poprzez urozmaicone zajęcia, które dzieci z chęcią i zaangażowaniem wykonują. Nauczyciele szukają miejsc atrakcyjnych zarówno przyrodniczo i kulturowo. Właśnie takie miejsce oferuje dla Was Ośrodek Wypoczynkowy Zawojka. Zlokalizowany jest w Beskidach – tuż u stóp Babiej Góry – w malowniczej Zawoi.

Zielone Szkoły w górach – czym zaskoczą Was Beskidy?

Beskidy to region Polski idealny dla dzieci i młodzieży. Łagodne podejścia górskie sprawdzają się dla dzieci znaczniej lepiej, niż te strome, tatrzańskie. Bogactwo i różnorodność flory i fauny tego regionu to świetna okazja do prowadzenia lekcji przyrodniczych w terenie. Duża różnorodność szlaków turystycznych pozwoli dostosować piesze wycieczki do wieku i możliwości uczestników Zielonej Szkoły. Dla najmłodszych Babiogórski Park Narodowy oferuje liczne ścieżki edukacyjne, natomiast najstarszych zapraszamy na wycieczkę na szczyt Babiej Góry – Diablak (1725 m n.p.m). Wszechobecny folklor pozwoli na poznanie tradycji i zwyczajów górali babiogórskich.

Zielone szkoły z kompleksową organizacją i programem

Zielone szkoły organizowane w Ośrodku Wypoczynkowym Zawojka to gotowe programy pobytu dla dzieci i młodzieży. Każdy dzień wypełniony jest po brzegi, a dzieci nie mają czasu na nudę! Cały czas grupę koordynuje pilot, który jest przygotowany do pracy z dziećmi i zadba o najmniejsze szczegóły pobytu. Dla uczestników są przewidziane różnego typy zajęcia, m.in. warsztaty manualne, spotkania z ciekawymi ludźmi i twórcami ludowymi, piesze wędrówki czy gry terenowe. Nie brakuje też spotkań z żywą kulturą lokalną i poznawania walorów przyrodniczych regionu. Program pobytu można skomponować samodzielnie za pomocą Kreatora Zielonych Szkół, gdzie znajdują się opisy atrakcji i formularz kontaktowy.

Idealne ośrodki na Zielone Szkoły – gdzie zakwaterować grupę?

Najlepiej, aby Zielona Szkoła miała bezpośredni kontakt z przyrodą. Dlatego lokalizacja ośrodka jest jednym z priorytetów. Dla dzieci i młodzieży ważna jest również bogata infrastruktura – boisko, sale multimedialne to priorytet. Przydadzą się w pobliżu ścieżki spacerowe, trasy rowerowe i szlaki piesze, aby w trakcie pobytu można było łatwo zorganizować krótkie wyjścia w teren. Na dodatek noclegi powinny być przystępne cenowo. Takie właśnie obiekty znajdziecie w miejscowości Zawoja pod Babią Górą. Ośrodek Wypoczynkowy Zawojka i Ośrodek Wypoczynkowy Jodła to ośrodki w pełni przystosowane do przyjmowania dzieci i młodzieży. Zapraszamy uczestników do korzystania z bogatego wyposażenia i spróbowania pysznej, domowej kuchni.

Ile kosztują Zielone Szkoły w Beskidach?

Oferty obejmują zwykle kilka długich dni bogatych w atrakcje, a to - jak wiadomo - generuje koszty. Skoro tak, to dlaczego Zielone Szkoły w Zawoi pozostają atrakcyjne cenowo? Nasze propozycje są bezkonkurencyjne ze względu na bazę noclegową. Ośrodki nie pobierają prowizji za pobyt, co zdecydowanie ogranicza koszty. Organizacją programu zajmują się sami, bez pośredników. Możecie śmiało planować rozmaite zajęcia, wyjścia, wycieczki, warsztaty, gry i zabawy, ponieważ ogólna cena zielonej szkoły pozostanie przystępna. Ceny zielonych szkół w Beskidach możecie sprawdzić tutaj.

Zawoja na mapie

Komentarze są wyłączone.

Ośrodek idealny dla grup

60 miejsc w pokojach z łazienkami i TV Led

Smaczna domowa kuchnia

Wiata grillowa z miejscem na ognisko

Mini boisko ze sztuczną nawierzchnią

Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.